Visual Composer - en to bg_BG translation catalogue (867 entries)

en: Grey
bg_BG: Сив

en: Blue
bg_BG: Син

en: Turquoise
bg_BG: Тюркоаз

en: Green
bg_BG: Зелен

en: Orange
bg_BG: Оранжев

en: Red
bg_BG: Червен

en: Black
bg_BG: Черен

en: Regular size
bg_BG: Редовен размер

en: Large
bg_BG: Голям

en: Small
bg_BG: Малък

en: Mini
bg_BG: Мини

en: Same window
bg_BG: Същия прозорец

en: New window
bg_BG: Нов прозорец

en: CSS Animation
bg_BG: CSS анимация

en: No
bg_BG: Не

en: Top to bottom
bg_BG: Отгоре надолу

en: Bottom to top
bg_BG: Отдолу нагоре

en: Left to right
bg_BG: Отляво надясно

en: Right to left
bg_BG: Отдясно наляво

en: Appear from center
bg_BG: Появява се на центъра

en: Select type of animation if you want this element to be animated when it enters into the browsers viewport. Note: Works only in modern browsers.
bg_BG: Изберете тип на анимацията, ако искате този елемент да бъде анимиран, когато влезе във видимата точка на браузера. Забележка: Работи само при модерните браузери.

en: Row
bg_BG: Ред

en: Content
bg_BG: Съдържание

en: Place content elements inside the row
bg_BG: Поставете елементи със съдържание в реда

en: Font Color
bg_BG: Цвят на шрифта

en: Select font color
bg_BG: Изберете цвят на шрифта

en: Extra class name
bg_BG: Име на екстра класът

en: If you wish to style particular content element differently, then use this field to add a class name and then refer to it in your css file.
bg_BG: Ако искате да стилизирате единично съдържание по различен начин, тогава използвайте това поле за да добавите име на клас и след това да го добавите във Вашия CSS файл.

en: Design options
bg_BG: Опции за дизайна

en: 1 column - 1/12
bg_BG: 1 колона - 1/12

en: 2 columns - 1/6
bg_BG: 2 колони - 1/6

en: 3 columns - 1/4
bg_BG: 3 колони - 1/4

en: 4 columns - 1/3
bg_BG: 4 колони - 1/3

en: 5 columns - 5/12
bg_BG: 5 колони - 5/12

en: 6 columns - 1/2
bg_BG: 6 колони - 1/2

en: 7 columns - 7/12
bg_BG: 7 колони - 7/12

en: 8 columns - 2/3
bg_BG: 8 колони - 2/3

en: 9 columns - 3/4
bg_BG: 9 колони - 3/4

en: 10 columns - 5/6
bg_BG: 10 колони - 5/6

en: 11 columns - 11/12
bg_BG: 11 колони - 11/12

en: 12 columns - 1/1
bg_BG: 12 колони - 1/1

en: Column
bg_BG: Колона

en: Width
bg_BG: Ширина

en: Width & Responsiveness
bg_BG: Ширина & респонзив

en: Select column width.
bg_BG: Изберете ширината на колоната.

en: Responsiveness
bg_BG: Респонзивнес

en: Adjust column for different screen sizes. Control width, offset and visibility settings.
bg_BG: Нагласете колоната за различни размери на екрана. Контролирайте настройките за ширина, отстъп и видимост.

en: Text Block
bg_BG: Текстов блок

en: A block of text with WYSIWYG editor
bg_BG: Блок от текст с WYSIWYG редактор

en: Text
bg_BG: Текст

en: <p>I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.</p>
bg_BG: <p>Аз съм текстово блокче. Натиснете на бутона за редактиране за да промените този текст. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.</p>

en: Separator
bg_BG: Разделител

en: Horizontal separator line
bg_BG: Хоризонтална разделителна линия

en: Color
bg_BG: Цвят

en: Custom color
bg_BG: Цвят по избор

en: Separator color.
bg_BG: Разделител за цвят.

en: Custom Border Color
bg_BG: Цвят на рамка по избор

en: Select border color for your element.
bg_BG: Изберете цвят на рамката за вашия елемент.

en: Style
bg_BG: Стил

en: Separator style.
bg_BG: Стил на разделител.

en: Element width
bg_BG: Ширина на елемента

en: Separator element width in percents.
bg_BG: Ширина на разделителния елемент в проценти.

en: Separator with Text
bg_BG: Разделител с текст

en: Horizontal separator line with heading
bg_BG: Хоризонтална разделителна линия със заглавие

en: Title
bg_BG: Заглавие

en: Separator title.
bg_BG: Заглавие на разделителя.

en: Title position
bg_BG: Позиция на заглавието

en: Align center
bg_BG: Подравняване в центъра

en: Align left
bg_BG: Подравняване на ляво

en: Align right
bg_BG: Подравни на дясно

en: Select title location.
bg_BG: Изберете заглавие на местоположението.

en: Custom Color
bg_BG: Цвят по избор

en: Custom separator color for your element.
bg_BG: Цвят на потребителския разделител за Вашият елемент.

en: Message Box
bg_BG: Кутия за съобщения

en: Notification box
bg_BG: Кутия за известия

en: Message box type
bg_BG: Тип кутия за съобщение

en: Informational
bg_BG: Информационни

en: Warning
bg_BG: Предупреждение

en: Success
bg_BG: Успех

en: Error
bg_BG: Грешка

en: Select message type.
bg_BG: Изберете тип на съобщение.

en: Alert style.
bg_BG: Стил на предупреждение.

en: Message text
bg_BG: Текст на съобщението

en: <p>I am message box. Click edit button to change this text.</p>
bg_BG: <p>Аз съм кутия за съобщение. Натиснете бутона за редактиране за да промените този текст.</p>

en: Facebook Like
bg_BG: Facebook харесване

en: Social
bg_BG: Социална

en: Facebook like button
bg_BG: Бутон за харесване във Facebook

en: Button type
bg_BG: Тип бутон

en: Standard
bg_BG: Стандартен

en: Button count
bg_BG: Бутон брояч

en: Box count
bg_BG: Кутия брояч

en: Select button type.
bg_BG: Изберете тип бутон.

en: Tweetmeme Button
bg_BG: Tweetmeme бутон

en: Share on twitter button
bg_BG: Бутон за споделяне в twitter

en: Horizontal
bg_BG: Хоризонтална

en: Vertical
bg_BG: Вертикална

en: None
bg_BG: Няма

en: Google+ Button
bg_BG: Google + бутон

en: Recommend on Google
bg_BG: Препоръчване на Google

en: Button size
bg_BG: Размер на бутона

en: Medium
bg_BG: Средно

en: Tall
bg_BG: Висок

en: Select button size.
bg_BG: Изберете размер на бутона.

en: Annotation
bg_BG: Анотация

en: Inline
bg_BG: Вградени

en: Bubble
bg_BG: Балон

en: Select type of annotation
bg_BG: Изберете тип на анотация

en: Pinterest button
bg_BG: Pinterest бутон

en: Button layout
bg_BG: Оформление на бутона

en: No count
bg_BG: Няма брой

en: Select button layout.
bg_BG: Изберете оформление на бутона.

en: FAQ
bg_BG: ЧЕСТО ЗАДАВАНИ ВЪПРОСИ

en: Toggle element for Q&A block
bg_BG: Сгъваем елемент за ЧЗВ блока

en: Toggle title
bg_BG: Заглавие на сгъваемия елемент

en: Toggle block title.
bg_BG: Заглавие на сгъваемия блок.

en: Toggle content
bg_BG: Съдържание на сгъваемия елемент

en: <p>Toggle content goes here, click edit button to change this text.</p>
bg_BG: <p>Съдържанието на сгъваемия елемент стои тук. Натиснете бутона за редактиране за да промените този текст.</p>

en: Toggle block content.
bg_BG: Съдържание на сгъваемия блок.

en: Default state
bg_BG: Състояние по подразбиране

en: Closed
bg_BG: Затворено

en: Open
bg_BG: Отворено

en: Select "Open" if you want toggle to be open by default.
bg_BG: Изберете "Отворено", ако искате превключвателя да бъде отворен по подразбиране.

en: Single Image
bg_BG: Единично изображение

en: Simple image with CSS animation
bg_BG: Единично изображение със CSS анимация

en: Widget title
bg_BG: Заглавие на джаджата

en: Enter text which will be used as widget title. Leave blank if no title is needed.
bg_BG: Въведете текст, който ще се използва като заглавие на джаджата. Оставете празно, ако няма нужда от заглавие.

en: Image
bg_BG: Изображение

en: Select image from media library.
bg_BG: Изберете изображение от медийната библиотека.

en: Image size
bg_BG: Размер на изображението

en: Enter image size. Example: "thumbnail", "medium", "large", "full" or other sizes defined by current theme. Alternatively enter image size in pixels: 200x100 (Width x Height). Leave empty to use "thumbnail" size.
bg_BG: Въведете размер на изображението. Например: "миниатюра", "среден", "голям", "пълен" или размерите дефинирани от темата в момента. Антернативно може да въведете размера на изображението в пиксели: 200x100 (Ширина x Височина). Оставете празно за да използвате размер "миниатюра".

en: Image alignment
bg_BG: Подравняване на изображение

en: Select image alignment.
bg_BG: Изберете Подравняване на изображението.

en: Image style
bg_BG: Стил на изображението

en: Border color
bg_BG: Цвят на рамката

en: Border color.
bg_BG: Цвят на рамката.

en: Link to large image?
bg_BG: Линк към голямо изображение?

en: If selected, image will be linked to the larger image.
bg_BG: ако е избрано, изображението ще е линкнато към по-голямо изображение.

en: Yes, please
bg_BG: Да, моля

en: Image link
bg_BG: Връзка към изображението

en: Enter URL if you want this image to have a link.
bg_BG: Въведете URL адреса, ако искате това изображение да има връзка.

en: Link Target
bg_BG: Къде да сочи връзката

en: Image Gallery
bg_BG: Галерия с изображения

en: Responsive image gallery
bg_BG: Респонзив Галерия

en: Gallery type
bg_BG: Тип на галерия

en: Flex slider fade
bg_BG: Избледняване на flex слайдер

en: Flex slider slide
bg_BG: Слайд на flex слайдер

en: Nivo slider
bg_BG: Nivo слайдер

en: Image grid
bg_BG: Мрежа с изображения

en: Select gallery type.
bg_BG: Изберете тип на галерията.

en: Auto rotate slides
bg_BG: Автоматично въртене на слайдовете

en: Disable
bg_BG: Забранете

en: Auto rotate slides each X seconds.
bg_BG: Автоматично въртене на слайдовете всеки за X секунди.

en: Images
bg_BG: Изображения

en: Select images from media library.
bg_BG: Изберете изображения от медийната библиотека.

en: Enter image size. Example: thumbnail, medium, large, full or other sizes defined by current theme. Alternatively enter image size in pixels: 200x100 (Width x Height). Leave empty to use "thumbnail" size.
bg_BG: Въведете размер на изображението. Например: "миниатюра", "среден", "голям", "пълен" или размерите дефинирани от темата в момента. Антернативно може да въведете размера на изображението в пиксели: 200x100 (Ширина x Височина). Оставете празно за да използвате размер "миниатюра".

en: On click
bg_BG: При кликване

en: Open prettyPhoto
bg_BG: Отворете prettyPhoto

en: Do nothing
bg_BG: Да не прави нищо

en: Open custom link
bg_BG: Отваряне на потребителска връзка

en: Define action for onclick event if needed.
bg_BG: Дефинира действие събитие onclick, ако е необходимо.

en: Custom links
bg_BG: Потребителски връзки

en: Enter links for each slide here. Divide links with linebreaks (Enter) .
bg_BG: Въведете връзки за всеки слайд тук. Разделете връзките на всеки нов ред (Enter).

en: Custom link target
bg_BG: Цел на потребителската връзка

en: Select where to open  custom links.
bg_BG: Изберете към къде да водят потребителските връзки.

en: Image Carousel
bg_BG: Въртележка на изображенията

en: Animated carousel with images
bg_BG: Анимирана въртележка със изображения

en: What to do when slide is clicked?
bg_BG: Какво да се прави, когато слайдът е натиснат?

en: Slider mode
bg_BG: Режим на слайдера

en: Slides will be positioned horizontally (for horizontal swipes) or vertically (for vertical swipes)
bg_BG: Слайдера ще се позиционира хоризонтално (за хоризонтално въртене) или вертикално (за вертикално въртене)

en: Slider speed
bg_BG: Скорост на слайдера

en: Duration of animation between slides (in ms)
bg_BG: Продължителност на анимацията между слайдовете (в мс)

en: Slides per view
bg_BG: Слайдове на изглед

en: Set numbers of slides you want to display at the same time on slider's container for carousel mode. Supports also "auto" value, in this case it will fit slides depending on container's width. "auto" mode isn't compatible with loop mode.
bg_BG: Задайте брой слайдове, които искате да се показват в същото време на контейнера на слайдера за режим въртележка. Поддържа също "auto" стойност, в случай, че се побира на ширината на контейнера на слайдовете. "auto" режима не е съвместим с loop режима.

en: Slider autoplay
bg_BG: Автоматично стартиране на слайдера

en: Enables autoplay mode.
bg_BG: Разрешава режима на автоматичното стартиране.

en: Hide pagination control
bg_BG: Скриване на контролите на пагинацията

en: If YES pagination control will be removed.
bg_BG: Ако Да контролите на пагинацията ще бъдат премахнати.

en: Hide prev/next buttons
bg_BG: Скриване на предишен/следващ бутони

en: If "YES" prev/next control will be removed.
bg_BG: Ако "ДА" контролите за предишен/следващ ще бъдат премахнати.

en: Partial view
bg_BG: Частичен изглед

en: If "YES" part of the next slide will be visible on the right side.
bg_BG: Ако "ДА" част от следващия слайд ще бъде видим от дясната страна.

en: Slider loop
bg_BG: Повтаряне на слайдера

en: Enables loop mode.
bg_BG: Разрешава loop режима.

en: Tabs
bg_BG: Раздели

en: Tabbed content
bg_BG: Съдържание в раздели

en: Auto rotate tabs
bg_BG: Автоматично завъртане на разделите

en: Auto rotate tabs each X seconds.
bg_BG: Автоматично завъртане на разделите на всеки X секунди.

en: Tab 1
bg_BG: Раздел 1

en: Tab 2
bg_BG: Раздел 2

en: Tour
bg_BG: Обиколка

en: Vertical tabbed content
bg_BG: Съдържание на вертикални раздели

en: Tab
bg_BG: Раздел

en: Tab title.
bg_BG: Заглавие на раздела.

en: Tab ID
bg_BG: ID на раздела

en: Accordion
bg_BG: Акордеон

en: Collapsible content panels
bg_BG: Съдържание на сгъваеми елементи

en: Active section
bg_BG: Активен раздел

en: Enter section number to be active on load or enter false to collapse all sections.
bg_BG: Въведете номера на раздела, за да бъде активен при зареждане или натиснете false за да съберете всичките раздели.

en: Allow collapsible all
bg_BG: Позволете всичките да са сгъваеми

en: Select checkbox to allow all sections to be collapsible.
bg_BG: Отметнете кутията за да позволите на всички секции да бъдат сгъваеми.

en: Allow
bg_BG: Позволете

en: Add section
bg_BG: Добавете секция

en: Section 1
bg_BG: Секция 1

en: Section 2
bg_BG: Секция 2

en: Section
bg_BG: Секция

en: Accordion section title.
bg_BG: Заглавие на акордеонната секция.

en: Teaser (posts) Grid
bg_BG: Мрежа със закачени (публикации)

en: Columns count
bg_BG: Броене на колони

en: Select columns count.
bg_BG: Изберете броене на колони.

en: Post types
bg_BG: Типове публикации

en: Select post types to populate posts from.
bg_BG: Изберете типовете публикации за популяризиране на формата за публикации.

en: Teasers count
bg_BG: Броене на закачването

en: How many teasers to show? Enter number or word "All".
bg_BG: Колко закачени да се показват? Въведете номер или дума "All".

en: Teaser (Excerpt)
bg_BG: Закачена (Откъс)

en: Full Content
bg_BG: Цялото съдържание

en: Teaser layout template.
bg_BG: Шаблон на оформлението на закачени.

en: Layout
bg_BG: Оформление

en: Title + Thumbnail + Text
bg_BG: Заглавие + миниатюра + текст

en: Thumbnail + Title + Text
bg_BG: Миниатюра + Заглавие + Текст

en: Thumbnail + Text
bg_BG: Миниатюра + Текст

en: Thumbnail + Title
bg_BG: Миниатюра + Заглавие

en: Thumbnail only
bg_BG: Сами миниатюра

en: Title + Text
bg_BG: Заглавие + Текст

en: Teaser layout.
bg_BG: Оформление на закачените.

en: Link
bg_BG: Връзка

en: Link to post
bg_BG: Връзка към публикация

en: Link to bigger image
bg_BG: Връзка към по-голямо изображение

en: Thumbnail to bigger image, title to post
bg_BG: Миниатюра за по-голямо изображение, заглавие или публикация

en: No link
bg_BG: Без връзка

en: Link type.
bg_BG: Тип на връзката.

en: Link target
bg_BG: Къде да сочи връзката

en: Teaser grid layout
bg_BG: Оформление на мрежата на закачените

en: Grid
bg_BG: Мрежа

en: Grid with filter
bg_BG: Мрежа с филтър

en: Carousel
bg_BG: Въртележка

en: Layout mode
bg_BG: Режим на оформление

en: Fit rows
bg_BG: Вместимост на редовете

en: Masonry
bg_BG: Зидария

en: Taxonomies
bg_BG: Класификации

en: Select taxonomies.
bg_BG: Изберете класификации.

en: Thumbnail size
bg_BG: Размер на миниатюрите

en: Enter thumbnail size. Example: thumbnail, medium, large, full or other sizes defined by current theme. Alternatively enter image size in pixels: 200x100 (Width x Height) .
bg_BG: Въведете размера на миниатюрите. Пример: миниатюри, средни, големи, пълен или други размери, определени от текущата тема. Освен това въведете размера на изображението в пиксели: 200 x 100 (ширина х височина).

en: Post/Page IDs
bg_BG: ID-та на Публикации/Страници

en: Fill this field with page/posts IDs separated by commas (,) to retrieve only them. Use this in conjunction with "Post types" field.
bg_BG: Попълнете това поле със ID-та на страници/публикации разделени със запетаи (,), за да извлечете само тях. Използвайте това заедно с полето "типове публикации".

en: Exclude Post/Page IDs
bg_BG: Изключване на IDта на публикации/Страници

en: Fill this field with page/posts IDs separated by commas (,) to exclude them from query.
bg_BG: Попълнете това поле с IDта на страници/публикации разделени със запетая (,) за да ги изключите от заявката.

en: Categories
bg_BG: Категории

en: If you want to narrow output, enter category names here. Note: Only listed categories will be included. Divide categories with linebreaks (Enter) .
bg_BG: Ако искате да ограничите изхода, въведете имената на категориите тук. Забележка: Само категориите в списъка ще бъдат включени. Разделете категориите с нов ред (Enter) .

en: Order by
bg_BG: Подреждане по

en: Date
bg_BG: Дата

en: Author
bg_BG: Автор

en: Modified
bg_BG: Модифицирани

en: Random
bg_BG: Случайни

en: Comment count
bg_BG: Брояч на коментари

en: Menu order
bg_BG: Подредба на менюто

en: Select how to sort retrieved posts. More at %s.
bg_BG: Изберете как да се сортират извлечените публикации. Повече на %s.

en: Order way
bg_BG: Начин на подреждане

en: Descending
bg_BG: Низходящо

en: Ascending
bg_BG: Възходящо

en: Designates the ascending or descending order. More at %s.
bg_BG: Определя възходящ или низходящ ред. Още на %s.

en: Posts Grid
bg_BG: Мрежа на публикациите

en: Posts in grid view
bg_BG: Публикации в табличен вид

en: Grids content
bg_BG: Съдържание на таблиците

en: Create WordPress loop, to populate content from your site.
bg_BG: Създаване на WordPress loop, за да публикува съдържанието от Вашия сайт.

en: Teaser layout
bg_BG: Оформление на закачените

en: Control teasers look. Enable blocks and place them in desired order. Note: This setting can be overrriden on post to post basis.
bg_BG: Контролирайте изгледа на закачените. Разрешете блокчета и ги поставете в избрания ред. Забележка: Тези настройки могат да бъдат презаписани върху публикациите на основа на публикациите.

en: Thumbnail
bg_BG: Миниатюра

en: Teaser/Excerpt
bg_BG: Закачени/откъс

en: Full content
bg_BG: Цялото съдържание

en: Read more link
bg_BG: Връзка към прочетете още

en: Show filter
bg_BG: Показване на филтър

en: Select to add animated category filter to your posts grid.
bg_BG: Изберете за да добавите анимиран филтър за категория на Вашата мрежа с публикации.

en: Post Carousel
bg_BG: Въртележка с публикации

en: Animated carousel with posts
bg_BG: Анимирана въртележка с публикации

en: Carousel content
bg_BG: Съдържание на въртележката

en: Set numbers of slides you want to display at the same time on slider's container for carousel mode. Also supports for "auto" value, in this case it will fit slides depending on container's width. "auto" mode doesn't compatible with loop mode.
bg_BG: Задайте брой слайдове, които искате да се показват в същото време на контейнера на слайдера за режим въртележка. Поддържа също "auto" стойност, в случай, че се побира на ширината на контейнера на слайдовете. "auto" режима не е съвместим с loop режима.

en: If "YES" pagination control will be removed
bg_BG: Ако Да контролите на пагинацията ще бъдат премахнати

en: If "YES" prev/next control will be removed
bg_BG: Ако "ДА" контролите за предишен/следващ ще бъдат премахнати

en: If "YES" part of the next slide will be visible on the right side
bg_BG: Ако "ДА" част от следващия слайд ще бъде видим от дясната страна

en: Posts Slider
bg_BG: Слайдер с публикации

en: Slider with WP Posts
bg_BG: Слайдер с WP публикации

en: Slider type
bg_BG: Тип на слайдера

en: Select slider type.
bg_BG: Изберете типа на слайдера.

en: Slides count
bg_BG: Брояч на слайдовете

en: How many slides to show? Enter number or word "All".
bg_BG: Колко слайдове да се показват? Въведете брой или думата "All".

en: Description
bg_BG: Описание

en: No description
bg_BG: Без описание

en: Some sliders support description text, what content use for it?
bg_BG: Някои слайдери поддържат описателен текст, какво съдържание да се използва за тях?

en: Output post title?
bg_BG: Изход за заглавието на публикацията?

en: If selected, title will be printed before the teaser text.
bg_BG: Ако е избрано, заглавието ще се визуализира преди показването на текста.

en: Enter links for each slide here. Divide links with linebreaks (Enter).
bg_BG: Въведете връзки за всеки слайд тук. Разделете връзките на всеки нов ред (Enter).

en: Fill this field with page/posts IDs separated by commas (,), to retrieve only them. Use this in conjunction with "Post types" field.
bg_BG: Попълнете това поле със ID-та на страници/публикации разделени със запетаи (,), за да извлечете само тях. Използвайте това заедно с полето "типове публикации".

en: Widgetised Sidebar
bg_BG: Странична лента с възможност за джаджи

en: Structure
bg_BG: Структура

en: Place widgetised sidebar
bg_BG: Поставете странична лента с възможност за джаджи

en: Sidebar
bg_BG: Странична лента

en: Select which widget area output.
bg_BG: Изберете изхода за областта на джаджите.

en: Address book icon
bg_BG: Икона за адресна книга

en: Alarm clock icon
bg_BG: Икона за алармен часовник

en: Anchor icon
bg_BG: Икона за котва

en: Application Image icon
bg_BG: Икона за изображение на приложение

en: Arrow icon
bg_BG: Икона със стрелка

en: Asterisk icon
bg_BG: Икона със звездичка

en: Hammer icon
bg_BG: Икона с чук

en: Balloon icon
bg_BG: Икона с балон

en: Balloon Buzz icon
bg_BG: Икона с балон Buzz

en: Balloon Facebook icon
bg_BG: Икона с балон Facebook

en: Balloon Twitter icon
bg_BG: Икона с балон Twitter

en: Battery icon
bg_BG: Икона с батерия

en: Binocular icon
bg_BG: Икона с бинокъл

en: Document Excel icon
bg_BG: Икона с документ за Excel

en: Document Image icon
bg_BG: Икона с изображение на документ

en: Document Music icon
bg_BG: Икона с изображение на документ за музика

en: Document Office icon
bg_BG: Икона с изображение на офис документ

en: Document PDF icon
bg_BG: Икона с изображение на PDF документ

en: Document Powerpoint icon
bg_BG: Икона с изображение на Powerpoint документ

en: Document Word icon
bg_BG: Икона с изображение на Word документ

en: Bookmark icon
bg_BG: Икона за показалец

en: Camcorder icon
bg_BG: Икона с камера

en: Camera icon
bg_BG: Икона с фотоапарат

en: Chart icon
bg_BG: Икона с диаграма

en: Chart pie icon
bg_BG: Икона с кръгла диаграма

en: Clock icon
bg_BG: Икона с часовник

en: Fire icon
bg_BG: Икона с огън

en: Heart icon
bg_BG: Икона със сърце

en: Mail icon
bg_BG: Икона с mail

en: Play icon
bg_BG: Икона за пускане

en: Shield icon
bg_BG: Икона със щит

en: Video icon
bg_BG: Икона за видео

en: Button
bg_BG: Бутон

en: Eye catching button
bg_BG: Хващащ окото бутон

en: Text on the button
bg_BG: Текст на бутона

en: Text on the button.
bg_BG: Текст на бутона.

en: URL (Link)
bg_BG: URL (линк)

en: Button link.
bg_BG: Връзка за бутона.

en: Target
bg_BG: Цел

en: Button color.
bg_BG: Цвят на бутона.

en: Icon
bg_BG: Икона

en: Button icon.
bg_BG: Икона на бутона.

en: Size
bg_BG: Размер

en: Button size.
bg_BG: Размер на бутона.

en: Button style.
bg_BG: Размер на бутона.

en: Call to Action Button
bg_BG: Бутон с извикване на действие

en: Catch visitors attention with CTA block
bg_BG: Хванете вниманието на посетителя със блока CTA

en: Click edit button to change this text.
bg_BG: Натиснете върху редактиране на бутона за да промените текста.

en: Enter your content.
bg_BG: Въведете Вашето съдържание.

en: Button position
bg_BG: Позиция на бутона

en: Align bottom
bg_BG: Подравняване на бутона

en: Select button alignment.
bg_BG: Изберете подравняване на бутона.

en: Heading first line
bg_BG: Първи ред на заглавието

en: Hey! I am first heading line feel free to change me
bg_BG: Хей! Аз съм първият ред на заглавието, чувствайте се свободни да ме смените

en: Text for the first heading line.
bg_BG: Текст за първия ред на заглавието.

en: Heading second line
bg_BG: Втори ред на заглавието

en: Optional text for the second heading line.
bg_BG: Незадължителен текст за втори ред на заглавието.

en: CTA style
bg_BG: Стил на CTA

en: Call to action style.
bg_BG: Стил на извикване на действие.

en: Call to action element width in percents.
bg_BG: Ширина на елемента извикване на действие в проценти.

en: Text align
bg_BG: Подравняване на текста

en: Text align in call to action block.
bg_BG: Подравняване на текста в блока с извикване на действие.

en: Custom Background Color
bg_BG: Потребителски цвят на фона

en: Select background color for your element.
bg_BG: Изберете цвят на фона за Вашият елемент.

en: Promotional text
bg_BG: Промоционален текст

en: I am promo text. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
bg_BG: Аз съм промо текст. Натиснете на бутона за редактиране за да смените този текст. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

en: Button style
bg_BG: Стил на бутона

en: Video Player
bg_BG: Видео плейър

en: Embed YouTube/Vimeo player
bg_BG: YouTube/Vimeo плейър за вграждане

en: Video link
bg_BG: Видео връзка

en: Link to the video. More about supported formats at %s.
bg_BG: Връзка към видеото. Повече за поддържаните формати на %s.

en: Google Maps
bg_BG: Google карти

en: Map block
bg_BG: Блок с карта

en: Map embed iframe
bg_BG: Карта за вграждане в iframe

en: Visit %s to create your map. 1) Find location 2) Click "Share" and make sure map is public on the web 3) Click folder icon to reveal "Embed on my site" link 4) Copy iframe code and paste it here.
bg_BG: Посетете %s за да създадете Вашата карта. 1) Намерете местоположение 2) Натиснете "Сподели" и се уверете, че картата е публикувана в уеб 3) Натоснете на иконата с папка за да се разкрие "Постави в моя сайт" връзката 4) Копирайте iframe кода и го поставете тук.

en: Map height
bg_BG: Височина на картата

en: Enter map height in pixels. Example: 200 or leave it empty to make map responsive.
bg_BG: Въведете височина на картата в пиксели. Пример: 200 или оставете празно за да направите картата респонзив.

en: Raw HTML
bg_BG: Чист HTML

en: Output raw html code on your page
bg_BG: Изходен чист html код за Вашата страница

en: Enter your HTML content.
bg_BG: Въведете Вашето html съдържание.

en: Raw JS
bg_BG: Чист JS

en: Output raw javascript code on your page
bg_BG: Изходен чист javascript код на Вашата страница

en: Raw js
bg_BG: Чист js

en: Enter your JS code.
bg_BG: Въведете Вашият JS код.

en: Flickr Widget
bg_BG: Flickr джаджа

en: Image feed from your flickr account
bg_BG: Хранилище за изображения от Вашия flickr акаунт

en: To find your flickID visit %s.
bg_BG: За да намерите Вашето Flickr ID посетете %s.

en: Number of photos
bg_BG: Брои снимки

en: Number of photos.
bg_BG: Брои снимки.

en: Type
bg_BG: Тип

en: User
bg_BG: Потребител

en: Group
bg_BG: Група

en: Photo stream type.
bg_BG: Тип поток за снимки.

en: Display
bg_BG: Показване

en: Latest
bg_BG: Последни

en: Photo order.
bg_BG: Подреждане на изображения.

en: Progress Bar
bg_BG: Прогрес бар

en: Animated progress bar
bg_BG: Анимиран прогрес бар

en: Graphic values
bg_BG: Графични стойности

en: Input graph values, titles and color here. Divide values with linebreaks (Enter). Example: 90|Development|#e75956
bg_BG: Въведете графичните стойности, заглавия и цветове тук. Разделете ги с разделителна линия (Enter). Например: 90|Development|#e75956

en: Units
bg_BG: Единици

en: Enter measurement units (if needed) Eg. %, px, points, etc. Graph value and unit will be appended to the graph title.
bg_BG: Въведете мерни единици (ако е необходимо) Пр. %, пиксела, точки и др. Графичните стойности и единиците ще бъдат приложени към заглавието на графиката.

en: Bar color
bg_BG: Цвят на лентата

en: Select bar background color.
bg_BG: Изберете цвета на фона за лентата.

en: Bar custom color
bg_BG: Потребителски цвят на лентата

en: Select custom background color for bars.
bg_BG: Изберете потребителски цвят на фона за лентите.

en: Options
bg_BG: Опции

en: Add Stripes?
bg_BG: Добавяне на ленти?

en: Add animation? Will be visible with striped bars.
bg_BG: Добавяне на анимация? Ще са видими с шарени ленти.

en: Pie chart
bg_BG: Кръгова диаграма

en: Animated pie chart
bg_BG: Анимирана кръгова диаграма

en: Pie value
bg_BG: Стойност на кръговата диаграма

en: Input graph value here. Choose range between 0 and 100.
bg_BG: Въвеждане на graph стойност тук. Изберете диапазон от 0 до 100.

en: Pie label value
bg_BG: Стойност на етикета на кръговата диаграма

en: Input integer value for label. If empty "Pie value" will be used.
bg_BG: Въведете целочислена стойност за етикета. Ако е празно ще се използва "стойността на кръговата диаграма".

en: Select pie chart color.
bg_BG: Изберете цвят на кръговата диаграма.

en: No contact forms found
bg_BG: Няма намерени формуляри за контакт

en: Place Contact Form7
bg_BG: Поставете Contact Form 7

en: Form title
bg_BG: Заглавие на формата

en: What text use as form title. Leave blank if no title is needed.
bg_BG: Какъв текст да се използва за заглавие на формата. Оставете празно, ако не е нужно заглавие.

en: Select contact form
bg_BG: Изберете форма за контакт

en: Choose previously created contact form from the drop down list.
bg_BG: Изберете предишно създадена форма за контакт от падащия списък.

en: No Gravity forms found.
bg_BG: Няма намерени Gravity форми.

en: Select a form to display.
bg_BG: Изберете форма за показване.

en: Gravity Form
bg_BG: Gravity форма

en: Place Gravity form
bg_BG: Поставете Gravity форма

en: Form
bg_BG: Форма

en: Select a form to add it to your post or page.
bg_BG: Изберете форма за да добавите във Вашата публикация или страница.

en: Display Form Title
bg_BG: Покажете заглавието на формата

en: Yes
bg_BG: Да

en: Would you like to display the forms title?
bg_BG: Желаете ли да се показват заглавията на формите?

en: Display Form Description
bg_BG: Покажете описанието на формите

en: Would you like to display the forms description?
bg_BG: Желаете ли да се показват описанията на формите?

en: Enable AJAX?
bg_BG: Разрешаване на AJAX?

en: Enable AJAX submission?
bg_BG: Разрешаване на добавянето на AJAX?

en: Tab Index
bg_BG: Индекс на раздела

en: (Optional) Specify the starting tab index for the fields of this form. Leave blank if you're not sure what this is.
bg_BG: (По избор) Задайте началния индекс за раздела за полетата на тази форма. Оставете празно, ако не сте сигурни какво е това.

en: Search
bg_BG: Търсене

en: WordPress Widgets
bg_BG: WordPress джаджи

en: A search form for your site
bg_BG: Форма за търсене за Вашия сайт

en: What text use as a widget title. Leave blank to use default widget title.
bg_BG: Какъв текст да се използва за заглавие на джаджата. Оставете празно за да използвате заглавието по подразбиране за джаджата.

en: Meta
bg_BG: Мета

en: Log in/out, admin, feed and WordPress links
bg_BG: Вписване/изход, администрация, емисии и WordPress връзки

en: Recent Comments
bg_BG: Последни коментари

en: The most recent comments
bg_BG: Най-последните коментари

en: Number of comments to show
bg_BG: Брой на коментари за покзване

en: Calendar
bg_BG: Календар

en: A calendar of your sites posts
bg_BG: Календар за Вашите публикации на сайта

en: Pages
bg_BG: Страници

en: Your sites WordPress Pages
bg_BG: Вашите сайтове за WordPress страници

en: Sort by
bg_BG: Сортиране по

en: Page title
bg_BG: Заглавие на страницата

en: Page order
bg_BG: Подреждане на страницата

en: Page ID
bg_BG: ID на страницата

en: Exclude
bg_BG: Изключение

en: Page IDs, separated by commas.
bg_BG: ID-та на страниците, разделени със запетаи.

en: Tag Cloud
bg_BG: Облак от етикети

en: Your most used tags in cloud format
bg_BG: Вашите най-използвани етикети във формат на облак

en: Taxonomy
bg_BG: Класификация

en: Custom Menu
bg_BG: Потребителско меню

en: Use this widget to add one of your custom menus as a widget
bg_BG: Използвайте тази джаджа за да добавите едно от Вашите потребителски менюта като джаджа

en: Menu
bg_BG: Меню

en: Custom menus not found. Please visit <b>Appearance > Menus</b> page to create new menu.
bg_BG: Потребителски менюта не са намерени. Моля посетете <b>Оформление > Менюта</b> страницата за създаване ново меню.

en: Select menu
bg_BG: Изберете меню

en: Arbitrary text or HTML
bg_BG: Произволен текст или HTML

en: Recent Posts
bg_BG: Последни публикации

en: The most recent posts on your site
bg_BG: Най-новите публикации на вашия сайт

en: Number of posts to show
bg_BG: Брой публикации за показване

en: Display post date?
bg_BG: Показване датата на публикациите?

en: All Links
bg_BG: Всички връзки

en: Links
bg_BG: Връзки

en: Your blogroll
bg_BG: Вашият блогрол

en: Link Category
bg_BG: Категория на връзката

en: Link title
bg_BG: Заглавие на връзката

en: Link rating
bg_BG: Рейтинг на връзката

en: Link ID
bg_BG: ID на връзката

en: Show Link Image
bg_BG: Показване на изображение на връзката

en: Show Link Name
bg_BG: Показване на име на връзката

en: Show Link Description
bg_BG: Показване на описание на връзката

en: Show Link Rating
bg_BG: Показване на рейтинг на връзката

en: Number of links to show
bg_BG: Брой на връзки за показване

en: A list or dropdown of categories
bg_BG: Списък или падащо меню с категории

en: Display as dropdown
bg_BG: Покажи като падащо меню

en: Show post counts
bg_BG: Покажи брой на публикациите

en: Show hierarchy
bg_BG: Покажи йерархия

en: Archives
bg_BG: Архиви

en: A monthly archive of your sites posts
bg_BG: Месечен архив на Вашите публикации на сайта

en: Entries from any RSS or Atom feed
bg_BG: Записи от всяко RSS или Atom хранилище

en: RSS feed URL
bg_BG: URL на RSS хранилище

en: Enter the RSS feed URL.
bg_BG: Въведете URL-ът на RSS хранилището.

en: Items
bg_BG: Елементи

en: 10 - Default
bg_BG: 10 - по подразбиране

en: How many items would you like to display?
bg_BG: Колко елемента желаете да се показват?

en: Display item content?
bg_BG: Показване на съдържанието на елемента?

en: Display item author if available?
bg_BG: Показване на автора на елемента, ако е достъпен?

en: Display item date?
bg_BG: Показване на датата на елемента?

en: Empty Space
bg_BG: Празно място

en: Add spacer with custom height
bg_BG: Добавете празно място с височина по избор

en: Height
bg_BG: Височина

en: Enter empty space height.
bg_BG: Въведете височината на празното място.

en: Custom Heading
bg_BG: Потребителско заглавие

en: Add custom heading text with google fonts
bg_BG: Добавете потребителски текст за заглавие с google шрифтове

en: This is custom heading element with Google Fonts
bg_BG: Това е елемент с потребителско заглавие с Google шрифтове

en: Enter your content. If you are using non-latin characters be sure to activate them under Settings/Visual Composer/General Settings.
bg_BG: Въведете Вашето съдържание. Ако използвате не латински символи бъдете сигурни, че сте ги активирали от Настройки/Визуален редактор/Основни настройки.

en: Select element tag.
bg_BG: Изберете етикет на елемента.

en: Select text alignment.
bg_BG: Изберете подравняване на текста.

en: Enter font size.
bg_BG: Въведете размер на шрифта.

en: Enter line height.
bg_BG: Въведете височина на реда.

en: Select color for your element.
bg_BG: Изберете цвят за Вашият елемент.

en: Select font family.
bg_BG: Изберете семейство на шрифта.

en: Select font styling.
bg_BG: Изберете стил на шрифта.

en: Show all
bg_BG: Показване на всички

en: Offset
bg_BG: Изместване

en: Border
bg_BG: Рамка

en: Dropdown
bg_BG: Падащо меню

en: Landing Page
bg_BG: Основна страница

en: Call to Action Page
bg_BG: Страница за действие

en: Feature List
bg_BG: Списък с функции

en: Description Page
bg_BG: Страница за описание

en: Service List
bg_BG: Списък с услуги

en: Product Page
bg_BG: Страница на продукта

en: Add/remove picture
bg_BG: Добавяне/премахване на снимка

en: Finish Adding Images
bg_BG: Финализиране с добавянето на изображения

en: Add Image
bg_BG: Добавете изобравение

en: Add Images
bg_BG: Добавете изображения

en: Visual Composer
bg_BG: Визуален редактор

en: BACKEND EDITOR
bg_BG: Редактор за бек-енда

en: FRONTEND EDITOR
bg_BG: Редактор на фронт-енда

en: CLASSIC MODE
bg_BG: Класически режим

en: Please enter template name
bg_BG: Моля въведете име на шаблона

en: Confirm deleting "{template_name}" template, press Cancel to leave. This action cannot be undone.
bg_BG: Потвърдете изтриването "{template_name}" на шаблона, натиснете отказ за да го оставите. Това действие не може да бъде върнато.

en: Press OK to delete section, Cancel to leave
bg_BG: Натиснете ОК за да изтриете раздела, Отказ за да го оставите

en: Drag and drop me in the column
bg_BG: Превлачете ме и ме пуснете в колоната

en: Press OK to delete "{tab_name}" tab, Cancel to leave
bg_BG: Натиснете ОК за да изтриете "{tab_name}" раздела, Отказ за да го оставите

en: Slide
bg_BG: Слайд

en: Please enter new tab title
bg_BG: Моля въведете ново заглавие на раздела

en: Press OK to delete "{tab_name}" section, Cancel to leave
bg_BG: Натиснете OK за да изтриете "{tab_name}" раздела, Отказ за да го оставите

en: Please enter new section title
bg_BG: Моля въведете заглавието на новия раздел

en: Error. Please try again.
bg_BG: Грешка. Моля опитайте отново.

en: If you close this window all shortcode settings will be lost. Close this window?
bg_BG: Ако затворите този прозорец настройките на всичките кратки кодове ще бъдат загубени. Затворете този прозорец?

en: Select element type
bg_BG: Изберете тип на елемента

en: Media gallery
bg_BG: Медия галерия

en: Element settings
bg_BG: Настройки на елемента

en: Add tab
bg_BG: Добавете раздел

en: Are you sure you want to convert to new version?
bg_BG: Сигурни ли сте, че искате да конвертирате до новата версия?

en: Loading...
bg_BG: Зареждане...

en: Set Image
bg_BG: Задайте изображение

en: Are you sure that you want to remove all your data?
bg_BG: Сигурни ли сте, че искате да премахнете всичките Ваши данни?

en: Loop settings
bg_BG: Настройки на Loop

en: Enter custom layout for your row:
bg_BG: Въведете потребителско оформление за Вашият ред:

en: Wrong row layout format! Example: 1/2 + 1/2 or span6 + span6.
bg_BG: Грешен формат на оформлението за реда! Пример: 1/2 + 1/2 or span6 + span6.

en: Row background color
bg_BG: Цвят на фона за реда

en: Row background image
bg_BG: Изображение на фона за реда

en: Column background color
bg_BG: Цвят на фона за колоната

en: Column background image
bg_BG: Изображение на фона за колоната

en: Guides ON
bg_BG: Включено ръководство

en: Guides OFF
bg_BG: Изключено ръководство

en: New template successfully saved!
bg_BG: Успешно е запаметено новото оформление!

en: Template added to the page.
bg_BG: Оформлението е добавено към страницата.

en: Nothing to save. Template is empty.
bg_BG: Няма нищо за запаметяване. Оформлението е празно.

en: Page settings updated!
bg_BG: Настройките на страница са обновени!

en: Update all
bg_BG: Обновете всички

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
bg_BG: Промените, който сте направили ще бъдат изгубени, ако смените тази страница.

en: %s saved!
bg_BG: %s запаметени!

en: %s deleted!
bg_BG: %s изтрити!

en: %s cloned. <a href="#" class="vc_edit-cloned" data-model-id="%s">Edit now?</a>
bg_BG: %s клонирани. <a href="#" class="vc_edit-cloned" data-model-id="%s">Редактиране сега?</a>

en: Loading Google Font failed
bg_BG: Зареждането на Google шрифт е провалено

en: Loading Font...
bg_BG: Зареждане на шрифта...

en: Unable to load Google Fonts
bg_BG: Не е възможно зареждането на Google шрифтове

en: Visual Composer Settings
bg_BG: Настройки на визуалния редактор

en: Wrong name for shortcode:%s. Name required
bg_BG: Грешно име за краткия код:%s. Името е задължително

en: Wrong base for shortcode:%s. Base required
bg_BG: Грешна база за краткия код:%s. Базата е задължителна

en: Wrong attribute for '%s' shortcode. Attribute 'param_name' required
bg_BG: Грешен атрибут за %s' краткия код. Атрибутът 'param_name' е задължителен

en: Wrong setting_name for shortcode:%s. Base can't be modified.
bg_BG: Грешни setting_name за краткия код:%s. Базата не може да се модифицира.

en: General
bg_BG: Общи

en: Edit
bg_BG: Редактиране

en: Edit %s with Visual Composer
bg_BG: Редактиране на %s с визуалния редактор

en: Edit with Visual Composer
bg_BG: Редактиране с визуалния редактор

en: Desktop
bg_BG: Десктоп

en: Tablet landscape mode
bg_BG: Таблет в пейзажен режим

en: Tablet portrait mode
bg_BG: Портретен режим за таблет

en: Smartphone landscape mode
bg_BG: Пейзажен режим за смартфон

en: Smartphone portrait mode
bg_BG: Портретен режим за смартфон

en: Responsive preview
bg_BG: Респонзив преглед

en: Cancel all changes and return to WP dashboard
bg_BG: Откажете всичките промени и се върнете към Таблото на WP

en: Backend editor
bg_BG: Редактор на административната част

en: Save draft
bg_BG: Запазете като чернова

en: Save as Pending
bg_BG: Запазете като чакащо

en: Publish
bg_BG: Публикуване

en: Submit for Review
bg_BG: Подайте за преглед

en: Update
bg_BG: Актуализирайте

en: Exit Visual Composer edit mode
bg_BG: Излезте от режима на редактиране за Визуалния редактор

en: Page settings
bg_BG: Настройки на страница

en: Add new element
bg_BG: Добавете нов елемент

en: Templates
bg_BG: Шаблони

en: Frontend
bg_BG: Потребителска част

en: Preview
bg_BG: Превю

en: Other
bg_BG: Други

en: Delete template
bg_BG: Изтрийте шаблона

en: Save current page as a Template
bg_BG: Запазете моментната страница, като шаблон

en: Load Template
bg_BG: Заредете шаблон

en: No custom templates yet.
bg_BG: Няма потребителски шаблони все още.

en: My shortcodes
bg_BG: Моите кратки кодове

en: Are you sure you want to delete this shortcode?
bg_BG: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този кратък код?

en: Are you sure you want to delete the shortcode's param?
bg_BG: Сигурни ли сте, че искате да изтриете параметъра на краткия код?

en: Shortcode name is required.
bg_BG: Името на краткия код е задължително.

en: Please enter valid shortcode tag.
bg_BG: Моля въведете валиден етикет за кратък код.

en: Please enter all required fields for params.
bg_BG: Моля въведете всичките задължителни полета за параметрите.

en: New shortcode mapped from string!
bg_BG: Нов кратък код е нанесен от стринга!

en: Shortcode updated!
bg_BG: Краткия код е актуализиран!

en: Content param can not be added manually, please use checkbox.
bg_BG: Параметъра за съдържанието не може да бъде добавен ръчно, моля използвайте квадратчето за маркиране.

en: Param %s already exists. Param names must be unique.
bg_BG: Параметъра %s вече съществува. Имената на параметрите трябва да са уникални.

en: Please use only letters, numbers and underscore for param name
bg_BG: Моля използвайте само букви, цифри и долни черти за име на параметъра

en: Please enter valid shortcode to parse!
bg_BG: Моля въведете валиден кратък код за анализиране!

en: Use Visual Composer Shortcode Mapper in order to add your custom or 3rd party vendors shortcodes to the list of Visual Composer elements menu. In order to map shortcode you need it to be already installed on your WordPress site.
bg_BG: Използвайте мапъра на кратки кодове на Визуалния редактор за да добавите вашите потребителски или кратки кодове на вендори от 3-та страна в списъка на менюто с елементи за визуалния редактор. За да нанесете кратък код Вие трябва вече да сте го инсталирали на вашия WordPress сайт.

en: Map shortcode
bg_BG: Внасяне на кратък код

en: Please enter shortcode string
bg_BG: Моля въведете стринга на краткия код

en: Please enter valid shortcode
bg_BG: Моля въведете валиден кратък код

en: Parse shortcode
bg_BG: Анализиране на кратък код

en: Cancel
bg_BG: Отказ

en: Please enter valid shortcode like [my_shortcode first_param="first_param_value"]My shortcode content[/my_shortcode]
bg_BG: Моля въведете валиден кратък код като [my_shortcode first_param="first_param_value"]Съдържание на моя кратък код[/my_shortcode]

en: General information
bg_BG: Обща информация

en: Tag:
bg_BG: Етикет:

en: Description:
bg_BG: Описание:

en: Category:
bg_BG: Категория:

en: Comma separated categories names
bg_BG: Имена на категории разделени със запетая

en: Include content param into shortcode
bg_BG: Включва параметри на съдържанието в краткия код

en: Shortcode parameters
bg_BG: Параметри на краткия код

en: Save changes
bg_BG: Запазване на промените

en: Delete
bg_BG: Изтриване

en: Param name
bg_BG: Име на параметъра

en: Required value
bg_BG: Изисквана стойност

en: Please use only letters, numbers and underscore.
bg_BG: Моля използвайте само букви, числа и долна черта.

en: Heading
bg_BG: Заглавие

en: Heading for field in shortcode edit form.
bg_BG: Заглавие за полето във формата за редактиране на краткия.

en: Field type
bg_BG: Тип на полето

en: Select field type
bg_BG: Изберете тип на полето

en: Textfield
bg_BG: Текстово поле

en: Textarea
bg_BG: Текстова област

en: Textarea HTML
bg_BG: HTML за текстовата област

en: Field type for shortcode edit form.
bg_BG: Тип на полето за формата за редактиране на краткия код.

en: Default value
bg_BG: Стойност по подразбиране

en: Default value or list of values for dropdown type(separate by comma).
bg_BG: Стойност по подразбиране на списъците със стойности за типа на падащото меню(разделено със запетая).

en: Explain param.
bg_BG: Обясняване на параметъра.

en: Hola! Please <a href="%s">activate your copy</a> of Visual Composer to receive automatic updates.
bg_BG: Здравейте! Моля <a href="%s">активирайте Вашето копие</a> на визуалния редактор за да получавате автоматични ъпдейти.

en: General Settings
bg_BG: Основни настройки

en: Design Options
bg_BG: Опции за дизайна

en: Custom CSS
bg_BG: Потребителски CSS

en: Product License
bg_BG: Лиценз за продукта

en: Main accent color
bg_BG: Цвят на основния акцент

en: Hover color
bg_BG: Цвят при покриване с мишката

en: Call to action background color
bg_BG: Фонов цвят за извикване на действие

en: Google maps background color
bg_BG: Фонов цвят на Google карти

en: Post slider caption background color
bg_BG: Фонов цвят на описанието за слайдера за публикации

en: Progress bar background color
bg_BG: Фонов цвят за прогрес бара

en: Separator border color
bg_BG: Цвят на рамката на разделителя

en: Tabs navigation background color
bg_BG: Фонов цвят на навигацията на разделите

en: Active tab background color
bg_BG: Фонов цвят на активния раздел

en: Content types
bg_BG: Типове съдържание

en: User groups access rules
bg_BG: Права за достъп за потребителските групи

en: Disable responsive content elements
bg_BG: Забраняване на респонзив елементите на съдържанието

en: Google fonts subsets
bg_BG: Подгрупи на Google шрифтове

en: Use custom design options
bg_BG: Използвайте опциите на потребителския дизайн

en: Elements bottom margin
bg_BG: Долен отстъп на елементите

en: Grid gutter width
bg_BG: Ширина на улея на мрежата

en: Mobile screen width
bg_BG: Ширина на мобилен екран

en: Paste your CSS code
bg_BG: Поставете Вашият CSS код

en: Envato Username
bg_BG: Envato потребителско име

en: Secret API Key
bg_BG: Секретен API ключ

en: Visual Composer License Key
bg_BG: Лицензен ключ за визуалния редактор

en: Are you sure you want to reset to defaults?
bg_BG: Сигурни ли сте, че искате да възстановите настройките по подразбиране?

en: Something went wrong! Please try again later.
bg_BG: Нещо се обърка! Моля опитайте отново.

en: License successfully activated. Thank you!
bg_BG: Лиценза успешно е активиран. Благодарим Ви!

en: Your license key is deactivated.
bg_BG: Вашият лицензен ключ е деактивиран.

en: Envato username and license key are required.
bg_BG: Envato потребителско име и лицензен ключ са задължителни.

en: Invalid liense key. Please check information in your envato profile.
bg_BG: Невалиден лицензен ключ. Моля проверете информацията във Вашият envato профил.

en: Wrong data. Please check your information or ask support for help.
bg_BG: Грешни данни, Моля проверете Вашата информация или попитайте поддръжката за помощ.

en: License successfully activated. Thank you! (401)
bg_BG: Лицензът е успешно активиран. Благодарим Ви! (401)

en: Your license key is already activated on another website ({site}), you should deactivate it first or <a href="%s" target="_blank">obtain new license key</a>.
bg_BG: Вашият лицензен ключ е вече активиран за друг уеб сайт ({site}), Вие трябва го деактивирате първо или да <a href="%s" target="_blank">вземете нов лицензен ключ</a>.

en: Activate license
bg_BG: Активирайте лиценза

en: Deactivate license
bg_BG: Деактивирайте лиценза

en: Show Visual Composer & default editor
bg_BG: Покажете Визуалният редактор и редактора по подразбиране

en: Show only Visual Composer
bg_BG: Покажете само Визуалният редактор

en: Don't allow to use Visual Composer
bg_BG: Не позволявайте използването на Визуалният редактор

en: Visual Composer access
bg_BG: Достъп до Визуалния редактор

en: Enabled shortcodes
bg_BG: Разрешени кратки кодове

en: Select All
bg_BG: Изберете всичко

en: Select none
bg_BG: Изберете нищо

en: Select for which content types Visual Composer should be available during post creation/editing.
bg_BG: Изберете за кой тип съдържание за Визуалния редактор трябва да бъде достъпно по време на създаването/редактирането на публикация.

en: If you want to add some custom CSS code to the plugin and don't want to modify any files, then it's a good place to enter your code at this field.
bg_BG: Ако искате да добавите някой потребителски CSS код в плъгина и не искате да модифицирате файлове, тогава е добре да поставите Вашият код в това поле.

en: Check this checkbox to prevent content elements from "stacking" one on top other (on small media screens, eg. mobile).
bg_BG: Маркирайте тази кутия за да се предотврати "натрупването" едно върху друго на съдържанието на елемента  (на малки екрани, напр. мобилно у-во).

en: Select subsets for google fonts.
bg_BG: Изберете подгрупи за google шрифтове.

en: Empty value
bg_BG: Празна стойност

en: Enable
bg_BG: Разрешаване

en: Enable the use of custom design options for your site. When checked, custom css file will be used.
bg_BG: Разрешаване на използването на потребителски опции за дизайна за Вашият сайт. Когато е маркирано, ще се използва потребителския CSS файл.

en: To change default vertical spacing between content elements, enter new value here. Example: 20px
bg_BG: За да промените вертикалното разстояние по подразбиране между съдържанието на елементите, въведете нова стойност тук. Например: 20px

en: To change default horizontal spacing between columns, enter new value in pixels here.
bg_BG: За да промените хоризонталното място по подразбиране между колоните, въведете нова стойност в пиксели тук.

en: By default content elements "stack" one on top other when screen size is smaller then 768px. Here you can change that value if needed.
bg_BG: Съдържание на елементите по подразбиране за "натрупване" едно върху друго, когато размера на екрана е по-малък от 768px. Тук можете да смените тази стойност, ако е нужно.

en: Your Envato username.
bg_BG: Вашето Envato потребителско име.

en: Please enter your CodeCanyon Visual Composer license key, you can find your key by following the instructions on <a href="%s" target="_blank">this page</a>. License key looks similar to this: bjg759fk-kvta-6584-94h6-75jg8vblatftq.
bg_BG: Моля въведете Вашият CodeCanyon лицензен ключ за Визуалния редактор, Вие можете да намерите Вашият ключ, като последвате инструкциите на <a href="%s" target="_blank">тази страница</a>. Лицензния ключ изглежда подобно на този: bjg759fk-kvta-6584-94h6-75jg8vblatftq.

en: You can find API key by visiting your Envato Account page, then clicking the My Settings tab. At the bottom of the page you'll find your account's API key. <a href='%s' target='_blank'>Need help?</a>
bg_BG: Вие можете да намерите API ключ, като посетите Вашата Envato акаунт страница, и тогава да натиснете на My Settings раздела. Най-отгоре на страницата Вие ще намерите Вашият API ключ за акаунта. <a href='%s' target='_blank'>Имате нужда от помощ?</a>

en: Here you can tweak default Visual Composer content elements visual appearance. By default Visual Composer is using neutral light-grey theme. Changing "Main accent color" will affect all content elements if no specific "content block" related color is set.
bg_BG: Тук можете да подобрите външния вид на съдържанието на елементите за Визуалния редактор по подразбиране. По подразбиране Визуалния редактор използва неутрална светло-сива тема. Чрез променянето на "Основния акцентиращ цвят" ще има ефект за цялото съдържание на елементите, ако не е няма специфичен зададен свързан цвят с "блока за съдържание".

en: Please activate your license in Product License tab!
bg_BG: Моля активирайте Вашият лиценз в раздела за лиценз на продукта!

en: A valid license key qualifies you for support and enables automatic updates. <strong>A license key may only be used for one Visual Composer installation on one WordPress site at a time.</strong> If you previosly activated your license key on another site, then you should deactivate it first or <a href="%s" target="_blank">obtain new license key</a>.
bg_BG: Валиден лицензен ключ валидира Вашата поддръжка и разрешава автоматичните актуализации. <strong>Лицензния ключ може само да бъде използван за една инсталация на Визуалния редактор на един WordPress сайт по всяко време.</strong> Ако преди сте активирали лицензния ключ на друг сайт, тогава трябва първо да го деактивирате или <a href="%s" target="_blank">да вземете нов лицензен ключ</a>.

en: Invalid Margin value.
bg_BG: Не валидна стойност за отстъпа.

en: Invalid Gutter value.
bg_BG: Не валидна стойност за улея.

en: Invalid "Responsive max" value.
bg_BG: Не валидна стойност за "Респонзив макс".

en: Visual Composer: Your css class names settings are deprecated. <a href="%s">Click here to resolve</a>.
bg_BG: Визуалния редактор: Вашите настройки на css имената на класовете са остарели. <a href="%s">Натиснете тук за да го разрешите</a>.

en: <strong>Deprecated:</strong> To override class names that are applied to Visual Composer content elements you should use WordPress add_filter('vc_shortcodes_css_class') function. <a class='vc_show_example'>See Example</a>.
bg_BG: <strong>Не препоръчително:</strong> За да презапишете имената, които се прилагат към съдържанието на елементите за Визуалния редактор Вие трябва да използвате add_filter('vc_shortcodes_css_class') функция. <a class='vc_show_example'>Вижте пример</a>.

en: You have used element class names settings to replace row and column css classes.
bg_BG: Вие трябва да използвате настройките за имената на класовете за елемента за да заместите css класовете на реда и колоната.

en: Below is code snippet which you should add to your functions.php file in your theme, to replace row and column classes with custom classes saved by you earlier.
bg_BG: По-долу е част от кода, който Вие трябва да използвате във Вашият functions.php файл във Вашата тема. за да заместите класовете на реда и колоната с потребителски класове запаметени от Вас по-рано.

en: Remove all saved
bg_BG: Премахнете всичко запаметено

en: Save Changes
bg_BG: Запазете промените

en: Restore to defaults
bg_BG: Възстановете настройките по подразбиране

en: Something went wrong: js_composer_front_custom.css could not be created.
bg_BG: Нещо се обърка: js_composer_front_custom.css не можеше да бъде създаден.

en: js_composer_front_custom.css could not be created. Connection error.
bg_BG: js_composer_front_custom.CSS не можеше да бъде създаден. Грешка при свързването.

en: js_composer_front_custom.css could not be created. Cannot write custom css to "%s".
bg_BG: js_composer_front_custom.CSS не можеше да бъде създаден. Не може да се записва потребителски css "%s".

en: js_composer_front_custom.css could not be created. Problem with access.
bg_BG: js_composer_front_custom.CSS не можеше да бъде създаден. Проблем с достъпа.

en: Something went wrong: custom.css could not be created.
bg_BG: Нещо се обърка: custom.css не можеше да бъде създаден.

en: custom.css could not be created. Connection error.
bg_BG: custom.css не можеше да бъде създаден. Грешка при свързването.

en: custom.css could not be created. Cannot write custom css to "
bg_BG: custom.css не можеше да бъде създаден. Не може да се пише потребителски css в"

en: custom.css could not be created. Problem with access.
bg_BG: Custom.CSS не можеше да бъде създаден. Проблем с достъпа.

en: This is required to enable file writing for js_composer
bg_BG: Това е необходимо за да се разреши писането във файл за js_composer

en: Hello World
bg_BG: Здравей, свят

en: Foo attribute
bg_BG: Foo атрибут

en: I'm foo attribute
bg_BG: Аз съм foo атрибут

en: Enter foo value.
bg_BG: Въведете стойност за foo.

en: I'm hello world
bg_BG: Из съм здравей свят

en: Drop down example
bg_BG: Пример за падащо меню

en: One, two or three?
bg_BG: Едно, две или три?

en: Template file is missing for `%s` shortcode. Make sure you have `%s` file in your theme folder.
bg_BG: Шаблонния файл липсва за '%s' кратък код. Уверете се, че имате '%s' файл във Вашата папка на темата.

en: Edit %s
bg_BG: Редактиране на %s

en: Clone %s
bg_BG: Клониране на %s

en: Delete %s
bg_BG: Изтриване на %s

en: Append to this %s
bg_BG: Добавяне към този %s

en: Prepend to this %s
bg_BG: Прикрепяне към този %s

en: Edit this %s
bg_BG: Редактиране на този %s

en: Clone this %s
bg_BG: Клониране на този %s

en: Delete this %s
bg_BG: Изтриване на този %s

en: Append to this column
bg_BG: Добавяне към тази колона

en: Prepend to this column
bg_BG: Прикрепяне към тази колона

en: Edit this column
bg_BG: Редактиране на тази колона

en: Delete this column
bg_BG: Изтриване на тази колона

en: View stream on flickr
bg_BG: Преглед на стрийминга на flickr

en: Add images
bg_BG: Добавете изображения

en: VC: Custom Teaser
bg_BG: ВР: Потрекитеско закачване

en: Permalink to %s
bg_BG: Постоянни връзки към %s

en: Custom layout
bg_BG: Потребителско оформление

en: Custom
bg_BG: Потребителско

en: Drag row to reorder
bg_BG: Превлачете реда за пренареждане

en: Add column
bg_BG: Добавете колона

en: Delete this row
bg_BG: Изтрийте този ред

en: Edit this row
bg_BG: Редактирайте този ред

en: Clone this row
bg_BG: Клонирайте този ред

en: Toggle row
bg_BG: Сгъваем ред

en: Add image
bg_BG: Добавете изображение

en: View all posts filed under %s
bg_BG: Прегледайте всичките публикации попълнени от %s

en: Feed for all posts filed under %s
bg_BG: Хранилище за всичките публикации попълнени от %s

en: Downloading package from envato market...
bg_BG: Сваляне на пакет от envato магазина...

en: Error! Can't connect to filesystem
bg_BG: Грешка! Не може да се свържем с файловата система

en: To receive automatic updates license activation is required. Please visit <a href="
bg_BG: За да получавате автоматични обновления е необходим лицензна активация. Моля посетете <a href="

en: Error! Envato API error
bg_BG: Грешка! Envato API грешка

en: Error on unzipping package
bg_BG: Грешка при разархивирането на пакета

en: Download new version from CodeCanyon.
bg_BG: Сваляне на нова версия от CodeCanyon.

en: Update Visual Composer now.
bg_BG: Актуализирайте визуалния редактор сега.

en: No sliders found
bg_BG: Няма намерени слайдери

en: Layer Slider
bg_BG: Layer Slaider

en: Place LayerSlider
bg_BG: Поставете LayerSlider

en: LayerSlider ID
bg_BG: ID на LayerSlider

en: Select your LayerSlider.
bg_BG: Изберете Вашият LayerSlider.

en: Place Revolution slider
bg_BG: Поставете Revolution Slider

en: Select your Revolution Slider.
bg_BG: Изберете Вашият Revolution Slider.

en: Added
bg_BG: Добавено

en: Wrong wpb_map object. Base attribute is required
bg_BG: Грешен wpb_map обект. Основния атрибут е задължителен

en: Default value from width attribute
bg_BG: Стойност по подразбиране от ширината на атрибута

en: Inherit from smaller
bg_BG: Наследяване от по-малки

en: No offset
bg_BG: Няма остъп

en: Background
bg_BG: Фон

en: Box controls
bg_BG: Контроли на кутията

en: Simplify controls
bg_BG: Опростяване на контролите

en: Theme defaults
bg_BG: Тема по подразбиране

en: Cover
bg_BG: Обложка

en: Contain
bg_BG: Съдържат

en: No Repeat
bg_BG: Без повторение

en: Repeat
bg_BG: Повторение

en: Element tag
bg_BG: Етикет на елемента

en: Font size
bg_BG: Размер на шрифта

en: left
bg_BG: Ляво

en: right
bg_BG: Дясно

en: center
bg_BG: център

en: justify
bg_BG: Оправдава

en: Line height
bg_BG: Височина на реда

en: Text color
bg_BG: Цвят на текста

en: Font Family
bg_BG: Семейство на шрифта

en: Font style
bg_BG: Стил на шрифта

en: italic
bg_BG: наклонен

en: bold
bg_BG: удебелен

en: Build query
bg_BG: Изграждане на заявка

en: Post Count
bg_BG: Брояч на публикации

en: Order By
bg_BG: Подреди по

en: Order
bg_BG: Подредба

en: Tags
bg_BG: Етикети

en: Individual Posts/Pages
bg_BG: Индивидуални Публикации/Страници

en: Manage options
bg_BG: Управляване на опциите

en: Close
bg_BG: Затворете

en: Empty title
bg_BG: Изпразнете заглавието

en: Excerpt
bg_BG: Откъс

en: Featered
bg_BG: Препоръчано

en: Link text
bg_BG: Текст за връзката

en: Link to big image
bg_BG: Връзка към голямо изображение

en: Add custom image
bg_BG: Добавете потребителско изображение

en: Enable custom teaser
bg_BG: Разрешете потребителско закачване

en: Here you can customize teaser block design. It will be used instead of default settings in "Posts Grid" or "Carousel" content elements.
bg_BG: Тук можете да персонализирате дизайна на блокчето. Ще се използва вместо настройките по подразбиране в съдържанието на елементите "Мрежа на публикациите" или "Въртележка".

en: Field type is changed from `textarea_html` to `textarea`, because it is already used by `
bg_BG: Типът на полето е сменено от 'текстоваобласт_html' на 'текстоваобласт', защото вече се използва от `

en: Select URL
bg_BG: Изберете URL

en: Loading, please wait...
bg_BG: Зареждане, моля изчакайте...

en: Crunching...
bg_BG: Схрусква...

en: Drag to move %s
bg_BG: Превлачете, за да преместите %s

en: Prepend to %s
bg_BG: Присвояване от %s

en: Append to %s
bg_BG: Добави към %s

en: Show %s controls
bg_BG: Показване на контролите за %s

en: Change layout
bg_BG: Промяна на оформлението

en: Add new %s
bg_BG: Добавяне на нов %s

en: Welcome to Blank Page, You Have No Content Yet!
bg_BG: Добре дошли в празната страница, вие нямате никакво съдържание все още!

en:  Add Some Content or Use Predefined Layouts...
bg_BG:  Добавете част от съдържанието или използвайте предварително дефинирани оформления...

en: Add element
bg_BG: Добавяне на елемент

en: Add text block
bg_BG: Добавяне на текстов блок

en: Choose Your Layout
bg_BG: Изберете Вашето оформление

en: Close panel
bg_BG: Затворете панел

en: Hide panel
bg_BG: Скрийте панела

en: Row layout
bg_BG: Оформление на ред

en: Choose row layout from predefined options.
bg_BG: Изберете оформление на ред от предварително дефинирани опции.

en: Enter custom layout for your row
bg_BG: Въведете потребителско оформление за Вашият ред

en: Change particular row layout manually by specifying number of columns and their size value.
bg_BG: Промяна на оформление на конкретен ред ръчно чрез задаване на броя на колоните и стойността на размера им.

en: Edit elements
bg_BG: Редактиране на елементи

en: Select content element to edit properties.
bg_BG: Изберете елемент със съдържание, за да редактирате свойствата.

en: Please enter page title
bg_BG: Моля, въведете заглавие на страницата

en: Custom CSS settings
bg_BG: Потребителски CSS настройки

en: Enter custom CSS code here. Your custom CSS will be outputted only on this particular page.
bg_BG: Въведете потребителски CSS код тук. Потребителския CSS ще бъде изпълнен само на тази страница.

en: My templates
bg_BG: Моите шаблони

en: Default templates
bg_BG: Шаблоните по подразбиране

en: Save current layout as a template
bg_BG: Записване на текущото оформление като шаблон

en: Template name
bg_BG: Име на шаблон

en: Save template
bg_BG: Записване на шаблон

en: Save your layout and reuse it on different sections of your website
bg_BG: Запишете оформлението и отпечатването на различни раздели за Вашият сайт

en: Append previosly saved template to the current layout
bg_BG: Добавяне на маркираните записани шаблон към текущото оформление

en: Append default template to the current layout
bg_BG: Добавяне на шаблон по подразбиране към текущото оформление

en: Responsive design settings are currently disabled. You can enable them in Visual Composer <a href="%s">settings page</a> by unchecking "Disable responsive content elements".
bg_BG: Настройките на респонзив дизайна са забранени. Можете да ги разрешите във визуалния редактор <a href="%s">Настройки на страницата</a> чрез де маркирането на "Забраняване на респонзив елементи със съдържание".

en: Device
bg_BG: Устройство

en: Hide on device?
bg_BG: Скриване на устройството?

en: Hide
bg_BG: Скрий

en: Inherit:
bg_BG: Наследяване:

en: Inherit from default
bg_BG: Наследяване от настройките по подразбиране

en: Google Fonts preview
bg_BG: Преглед на Google шрифтове

en: Grumpy wizards make toxic brew for the evil Queen and Jack.
bg_BG: Разсърден магьосник направи токсична отвара за злата кралица и джак.

en: Read more
bg_BG: Прочетете повече

en: Empty section. Edit page to add content here.
bg_BG: Празен раздел. Редактирайте страницата, за да добавите съдържание тук.

en: All
bg_BG: Всички

en: Item
bg_BG: Елемент

en: Nothing found.
bg_BG: Нищо не е намерено.

en: Empty tab. Edit page to add content here.
bg_BG: Празен раздел. Редактирайте страницата за да добавите съдържание тук.

en: Previous tab
bg_BG: Предишен раздел

en: Next tab
bg_BG: Следващ раздел

en: Click to toggle
bg_BG: Натиснете за да сгънете

en: Tweet
bg_BG: Tweet-нете

en: Follow us on twitter
bg_BG: Последвайте ни в twitter

en: Link to
bg_BG: Насочване към

en: On post
bg_BG: На публикация

en: Big image
bg_BG: Голямо изображение

en: Featured
bg_BG: Препоръчани
